kovářský kurz - vykovej si nůž

5 000 Kč
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…

KURZ JE NA ROK 2024 VYPRODÁN! Můžete si ale místo toho aspoň vyzkoušet kování lístečku: https://www.alchifer.cz/navsteva-kovarny-a-vlastni-kovani-1-osoba/ :)

Individuální kurz kování nože pro jednu až dvě osoby. Nůž si odnesete domů.

Kurz je vhodný i pro manuálně zručné děti od deseti let výše, schopnost se kurzu zúčastnit necháme na posouzení rodičů.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Kurz je individuální (doprovodné osoby mohou být dvě, ty nic neplatí).
Kovat mohou jedna až dvě osoby, cena je stejná jak v případě jedné osoby, tak i dvou osob zároveň.
Kurz probíhá tak, že se nůž naučíte kovat zcela od začátku a využijete různé metody práce = na počátku je kus železné tyče, který je potřeba rozbouchat na plocho (práce s kladivem a bucharem), z toho pak vznikne čepel a torzírováním tvoříme společně zdobenou rukojeť. Čepel je pak nutné ještě vybrousit.
 
Nůž si můžete odnést domů. Moje žena vše dokumentuje, takže získáte z kurzu fotky a videa.
 
Podrobnosti:
začátek v 9:00, koveme do cca 12:00, pak pauza na oběd (nutné si ho někde zajistit, restaurace je v Broumově nebo v Janovičkách), dále od 13:00 do cca 14-15 hod.
S sebou je nutné mít pevnou obuv, dlouhé kalhoty a, kdo chce, může si přinést také rukavice;
zapůjčíme kovářskou zástěru a veškeré nářadí.
 
Termín: celý rok 2024 - napište, prosím, do poznámky, kdy se Vám to nejvíce hodí a dohodneme se po emailu nebo telefonicky. 
 
Součástí kurzu je i dárkový poukaz bez uvedení ceny, který Vám zašleme po úhradě emailem. 
 
 

Video z kovářského kurzu

5
4x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
L Avatar autora | 27.10.2023
Koupila jsem jako dárek pro manžela a bratra a oba si to užili a líbilo se jim to. Jeli jsme na kurz přes celou republiku z jižních Čech, takže to pro nás byl hezký výlet. Děkujeme i za fotky a videa.
5
K Avatar autora | 1.9.2022
Kurz jsem dala příteli ke třicetinám a byl nadšený. Nejen že si mohl osahat co taková výroba obnáší opravdu od začátku až do konce, ale navíc má teď super nový nůž na steaky. Já jako doprovod jsem se nenudila i navzdory nepřízni počasí, celý proces je zajímavý a se ženou pana kováře se super povídá. Dokreslením pohodové atmosféry je pak jejich umazlený pejsek, který sleduje kování s vámi a zajistí vám dávku serotoninu na celý den. Děkujeme :)
5
KT Avatar autora | 25.4.2022
Kurz jsem koupila manželovi k narozeninám. Kdo bude druhou osobou, která si nůž vykove, bylo ve hvězdách. Ke kováři a jeho milé ženě jsme jeli celá rodina. Po prvních otázkách staršího syna (13) už bylo jasno, bude to on, kdo si spolu s tatínkem odveze vlastnoručně vykovaný nůž keltského typu. Kovář Ondra vše srozumitelně vysvětloval, byl neuvěřitelně trpělivý a milý. Manžela i syna provedl celým procesem tvorby s naprostou lehkostí. Oba si vyzkoušeli mnoho nástrojů a strojů, které jsou potřeba pro černé řemeslo - od kladiva, přes buchar až po brusku. Celý proces dokumentovala Alča, kovářova žena, a já sama. Vydržela jsem s mladším synem sledovat celý proces. Bylo fascinující vidět, jak z kusu železa vzniká funkční nástroj. Na tento den jsme se všichni moc těšili a naše představy byly dalece překonány. Dokonce i mladší syn se nakonec odhodlal a několikrát si kladivem bouchl do rozžhaveného kusu železa. Kurz se nám moc líbil. Nejen, že si člověk na vlastní kůži vyzkouší, jak náročná je to práce, ale zároveň zjistí, že bušení kladivem může být i bezvadný relax. Pokud chce někdo pořídit originální dárek nebo si prostě jen zkusit něco, k čemu se běžně nedostane, je tento kovářský kurz skvělou volbou. A propos, už jste v Šonově přemýšleli, co by si lidé mohli vykovat dalšího v případě, že by se k vám vrátili na návštěvu do vaší krásné kovárny? :-D Ještě jednou děkujeme za krásný den.
5
M Avatar autora | 20.9.2021
Kurzu jsem se zúčastnil se svým desetiletým synem. O tom, že budeme kovat vlastní nůž se dozvěděl den předem. Ráno vstával plný očekávání. Po pravdě řečeno, možná jsem se těšil více než on, takže cestou jsem začal mít obavy, že naše velká očekávání že nenaplní. Co když ho to po čase začne nudit? Co když nebude dost času a kovář nakonec vše udělá za nás? Co když si nakonec jen párkrát praští kladivem a hotovo? Pak jsme s malým zpožděním dorazily do kovárny. Obavy se rozplynuly během pár minut. Ondra Klír nás provedl kovárnou a už jsme zatápěli ve výhni. Pak už jsme se střídali u kovadliny a dopoledne uteklo jak nic. Vše ve velice přátelském duchu a se spoustou trpělivosti a respektu k naší přirozené nezkušenosti a přáním. Odpoledne uběhlo ve stejném duchu. Při odjezdu jsme neopouštěli pouze kovářský kurz. Nechali jsme za sebou ojedinělé přátelské prostředí, do kterého bych se rád někdy v budoucnu vrátil. Málo kdy se romantické představy a vysoká očekávání naplní. V našem případě byla tento den překonána. Takže na ten den v kovárně budeme mít se synem krásné společné vzpomínky.