kovářský kurz - vykovej si nůž

5 000 Kč
Skladem

Individuální kurz kování nože pro jednu až dvě osoby. Nůž si odnesete domů.

Kurz je vhodný i pro manuálně zručné děti od deseti let výše.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Kurz je individuální (doprovodné osoby mohou být dvě, ty nic neplatí).
Kovat mohou jedna až dvě osoby, cena je stejná jak v případě jedné osoby, tak i dvou osob zároveň.
Kurz probíhá tak, že se nůž naučíte kovat zcela od začátku a využijete různé metody práce = na počátku je kus železné tyče, který je potřeba rozbouchat na plocho (práce s kladivem a bucharem), z toho pak vznikne čepel a torzírováním tvoříme společně zdobenou rukojeť. Čepel je pak nutné ještě vybrousit.
 
Nůž si můžete odnést domů. Moje žena vše dokumentuje, takže získáte z kurzu fotky a videa.
 
Podrobnosti:
začátek v 9:00, koveme do cca 12:00, pak pauza na oběd (nutné si ho někde zajistit, restaurace je v Broumově nebo v Janovičkách), dále od 13:00 do cca 14-15 hod.
S sebou je nutné mít pevnou obuv, dlouhé kalhoty a rukavice,
zapůjčíme kovářskou zástěru a veškeré nářadí.
 
Termín: celý rok 2022 - napište, prosím, do poznámky, kdy se Vám to nejvíce hodí a dohodneme se po emailu nebo telefonicky. 
 
Součástí kurzu je i dárkový poukaz bez uvedení ceny, který Vám zašleme po úhradě emailem.
 
 
5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
M Avatar autora | 20.9.2021
Kurzu jsem se zúčastnil se svým desetiletým synem. O tom, že budeme kovat vlastní nůž se dozvěděl den předem. Ráno vstával plný očekávání. Po pravdě řečeno, možná jsem se těšil více než on, takže cestou jsem začal mít obavy, že naše velká očekávání že nenaplní. Co když ho to po čase začne nudit? Co když nebude dost času a kovář nakonec vše udělá za nás? Co když si nakonec jen párkrát praští kladivem a hotovo? Pak jsme s malým zpožděním dorazily do kovárny. Obavy se rozplynuly během pár minut. Ondra Klír nás provedl kovárnou a už jsme zatápěli ve výhni. Pak už jsme se střídali u kovadliny a dopoledne uteklo jak nic. Vše ve velice přátelském duchu a se spoustou trpělivosti a respektu k naší přirozené nezkušenosti a přáním. Odpoledne uběhlo ve stejném duchu. Při odjezdu jsme neopouštěli pouze kovářský kurz. Nechali jsme za sebou ojedinělé přátelské prostředí, do kterého bych se rád někdy v budoucnu vrátil. Málo kdy se romantické představy a vysoká očekávání naplní. V našem případě byla tento den překonána. Takže na ten den v kovárně budeme mít se synem krásné společné vzpomínky.